آدرس تهران، شهران،خیابان وسک، کوچه ارکیده، برج کاشانه 3 طبقه9
شماره های تماس (+98)9128807076

نحوه اجرای سقف کاذب

نحوه اجرای سقف کاذب

نحوه نصب و اجرای کناف چگونه است ؟سقف کاذب چه گاررد هایی دارد ؟یک سقف کاذب دارای چندین مزیت است. می توانید با کمک سقف های کاذب، یک اتاق یا یک سالن را جذاب تر کنید ، همچنین از آن برای مخفی کردن تیرهای بام یا سقف های ناتمام استفاده کنید. می توانید از این نوع سقف ها به منظور پنهان کردن چراغهای فرو رفته در سقف، کابلهای برق و لوله ها استفاده کنید .همپنین سقف های مزیت بسار مهمی که دارند این است که می تواند در هزینه های گرمایشی صرفه جویی زیادی به شما کند.

نحوه اجرای سقف کاذب

نحوه اجرای سقف کاذب

نحوه نصب سقف های کاذب

مرحله اول: ثابت کردن چارچوب به صورت مستقیم روی تیرها یا سقف گچ کاری شده

ابتدا با ثابت کردن یک چارچوب چوبی شروع کنید تا به عنوان ساختار پشتیبان مستقیم به سقف موجود یا تیرهای پشت بام عمل کند. حتما از دوشاخه های مناسب استفاده کنید. توجه داشته باشید که تیرهای بام ممکن است از ارتفاعات مختلفی برخوردار باشد. پایه های چوبی را با فاصله 40 سانتی متر قرار دهید. پانل های سقفی سپس به قاب چوبی پیچ می شوند.

مرحله دوم: رفع یک چارچوب SUSPENDED در سقف گچ کاری شده

مانند مرحله اول ، تکیه گاهها را با فاصله مساوی 40 سانتی متر بر روی سقف ثابت کنید. با استفاده از پیچ ها و شاخه ها ، پایه ها را به سقف موجود بچسبانید. حتماً تمام تکیه گاهها را در همان ارتفاع قرار دهید.

ثابت کردن بندهای عمودی بر روی تکیه گاهها

قدم بعدی تصمیم گیری در مورد ارتفاع سقف جدید است. ارتفاع دلخواه را از کف اندازه بگیرید و در 4 گوشه آن را علامت بزنید. سپس می توانید از بندهایی با طول مناسب برای رفع پانل های سقفی کاذب استفاده کنید. بندها را روی تکیه گاهها روی سقف ثابت کنید. پانل های عایق معمولاً 60 سانتی متر عرض دارند. بنابراین اگر تسمه ها را نیز با فاصله 60 سانتی متر برطرف کنید ، پانل های عایق دقیقاً بین آنها قرار می گیرند.

رفع پشتیبانی دیوارها و چارچوب

قسمت زیرین چارچوب افقی خواهد بود. تکیه گاه های دیواری را در امتداد خطوط مشخص شده با شاخه و پیچ ببندید ، و سپس اعضای چارچوب را در همه ارتفاع یکسان قرار دهید تا قسمتهای پایین تسمه ها ثابت شود.

عایق را اعمال کنید

پانل های عایق در بالای اعضای چارچوب تعبیه شده اند. اگر تسمه ها را به فاصله 60 سانتی متر تعبیه کرده باشید ، بدون نیاز به برش در اندازه ، می توانید صفحات عایق را تعمیر کنید. فراموش نکنید که برای ایجاد یک لایه عایق بی وقفه ، عایق بین لبه های عمودی را نصب کنید. همیشه هنگام کار با مواد عایق ، از دستکش ، عینک ایمنی ، ماسک گرد و غبار و لباس محافظ استفاده کنید.

پانل های سقفی را برطرف کنید

پانل سقفی اول را به سمت چپ در مقابل دیوار بچسبانید ، با استفاده از پیچ های پلاستیکی 25 میلی متر با فاصله بین پیچ های 20 سانتی متر. یک فاصله انبساط 8 میلی متری بین پانل و دیوار بگذارید. این شکاف بعداً با یک نوار تمام شده پوشانده می شود. پانل سقفی بعدی را با ضلع کوتاه در مقابل سمت کوتاه پانل اول قرار دهید .

پانل های برش به طول

در انتهای ردیف ، طول موردنیاز را اندازه بگیرید و این کار را روی یک صفحه جدید علامت گذاری کنید. برای شروع ردیف بعدی از قسمت باقی مانده پنل استفاده کنید.سعی کنیدهر ردیف را با صفحه ای با همان طول شروع کنید.

پایان دادن به اتصالات

اگر می خواهید اتصالات بین پانل های سقفی را تمام کنید ، مطمئن شوید که آنها تمیز و بدون گرد و غبار هستند. سپس شکاف ها را با خمیر رنده شده و یک چاقوی بتونه پر کنید. بعد از 24 ساعت خشک شدن ، در صورت لزوم یک لایه دوم بمالید و ماسه را بعد از خشک شدن صاف کنید. برای جلوگیری از ترک خوردگی مفاصل ، می توانید از مش انعطاف پذیر که در محل با خمیر ریخته شده است ، استفاده کنید.

برای به پایان رساندن لبه های بیرونی سقف کاذب به طور مرتب ، نوارهای پایان را در محل با چسب ساختمانی ثابت کنید. چند لایه چسب را روی نوار انتهایی بگذارید ، آن را در جای خود فشار دهید ، بلافاصله دوباره آن را بردارید و بعد از 5 دقیقه انتظار  آن را محکم در محل قرار دهید.

پاسخ

13 − پنج =